20. Małopolski Wyścig Górski – 1980

22 – 25 / czerwca = 433 km

Prolog (22/06) KRAKÓW / Kopiec Kościuszki 2 km  ind. na czas

1  WODOK            Bogdan  LKS Wodzisław Śląski 2:27.52
 2  WOJTAS           Tadeusz  LKS Neptun Pruszcz Gdańsk 2:28.63
 3  BRZEŹNY          Jan  Dolmel Wrocław 2:29.83
 4  SANTYSIAK        Henryk  Zdrój Ciechocinek 2:30.44
 5  SEREDIUK         Andrzej  Flota Gdynia 2:34.96

1. Etap (22/06) WIELICZKA – MYŚLENICE 128 km  

1  KUGLIN           Marek  Zarzewie Prudnik 3:00.59
 2  CIEŚLAK          Roman  PZKol./ Start Piotrków Tryb.       5
 3  SZOSTAK          Ryszard  Gwardia Katowice      10
 4  WIĘCŁAWSKI       Jan  Legia Warszawa      15
 5  JASKÓŁA          Andrzej  Gwardia Katowice     ~-~
 6  SZERSZYŃSKI      Marek  Gwardia Katowice     ~-~

2. Etap (23/06) MYŚLENICE – NOWY SĄCZ 148 km  

1  CIEŚLAK          Roman  PZKol./ Start Piotrków Tryb. 3:45.44
 2  SZCZEPKOWSKI     Zbigniew  PZKol./ Legia Warszawa       5
 3  JAGIEŁA          Jerzy  Gwardia Łódź      10
 4  HANUSZKE  ?      15
 5  NOWICKI          Mieczysław  Włókniarz Łódź     ~-~
 6  MYTNIK           Tadeusz  Flota Gdynia     ~-~

3. Etap (24/06) NOWY SĄC – GORLICE 130 km

1  BRZEŹNY          Jan  Dolmel Wrocław 2:59.14
 2  KRAWCZYK         Tadeusz  Flota Gdynia      11
 3  PIEPRZ           Zbigniew  Legia Warszawa      16

4. Etap (25/06) BEREST – KRYNICA 25 km na czas

1  KRAWCZYK         Jan  LKS Bełchatów 38.00
 2  MYTNIK           Tadeusz  Flota Gdynia    11
 3  SZCZEPKOWSKI     Zbigniew  PZKol./ Legia Warszawa    54
 4  BRZEŹNY          Jan  Dolmel Wrocław    59
 5  CIEŚLAK          Roman  PZKol./ Start Piotrków Tryb.  1.01
 6  FALTYN           Jan  Dolmel Wrocław  1.22

KLASYFIKACJA GENERALNA KOŃCOWA : 433 km

 1  CIEŚLAK          Roman  PZKol./ Start Piotrków Tryb. 10:28.33
 2  MYTNIK           Tadeusz  Flota Gdynia     1.13
 3  SZCZEPKOWSKI     Zbigniew  PZKol./ Legia Warszawa     3.49
 4  BRZEŹNY          Jan  Dolmel Wrocław     4.26
 5  KRAWCZYK         Jan  LKS Bełchatów     4.59
 6  NOWICKI          Mieczysław  Włókniarz Łódź     5.25
 7  JAGIEŁA          Jerzy  Gwardia Łódź     5.42
 8  SKOWRONEK        Henryk  Stomil Poznań     6.14
 9  KRAŚNIAK         Tadeusz  Stomil Dębica     6.26
 10  PORĘBA           Mieczysław  Krakus Kraków     6.37

155 wystartowało  77 ukończyło.78 wycofanych

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

  1. PZKol 31:33.54
  2. Flota Gdynia 31:44.50
  3. Gwardia Katowice 32:49.49
  4. Włókniarz Łódź

KLASYFIKACJA GÓRSKA

  1. CIEŚLAK Roman 39
  2. WODOK Bogdan 39      
  3. MYTNIK   Tadeusz 26  
Przewiń do góry