22. Małopolski Wyścig Górski – 1982

12 – 14 / czerwca = 397 km

1. Etap (12/06) WIELOGŁOWY – NOWY SĄCZ 10 km na czas

1  JASKUŁA          Roman  Stomil Poznań 15.24
 2  HAJTNER          Zbigniew  Legia Warszawa    11
 3  CHARUCKI         Henryk  Dolmel Wrocław    19
 4  SUJKA            Krzysztof  Społem Łódź    36
 5  RYCHLEWICZ       Krzysztof  LKS Bełchatów   ~-~
 6  PIOTROWICZ       Tadeusz  Dolmel Wrocław    40

2. Etap (12/06) NOWY SĄCZ 72 km kryterium

1  MICHALAK         Lechosław  Legia Warszawa 1:20.31
 2  GOŚCIŁO          Józef  Legia Warszawa       5
 3  HAJTNER          Zbigniew  Legia Warszawa      10
 4  LUDWINIAK        Zbigniew  Romet Bydgoszcz      15
 5  CHRABĄSZCZ       Krzysztof  Korona Kielce     ~-~
 6  SUJKA            Krzysztof  Społem Łódź     ~-~

Kryterium na punkty

  1. POŁETEK Michał              Legia Warszawa   27 pkt
  2. SZCZEPKOWSKI Zbigniew            Legia Warszawa  ?
  3. MICHALAK Lechosław           Legia Warszawa   ?

         

3. Etap (13/06) NOWY SĄCZ – GRYBÓW 165 km

1  SZCZEPKOWSKI     Zbigniew  Legia Warszawa 4:03.20
 2  MUZYKA           Jan  Tęcza Plon Rzeszów       5
 3  MICHALAK         Lechosław  Legia Warszawa    2.30
 4  SYNOWIECKI       Jan  Agromel Toruń    2.35
 5  JASKUŁA          Andrzej  Gwardia Katowice     ~-~
 6  KOMISARUK        Zdzisław  Dolmel Wrocław     ~-~

4. Etap (14/06) NOWY SĄCZ – GORLICE 150 km

1  BIŃKOWSKI        Zdzisław  Stomil Poznań 3:20.19
 2  JASKUŁA          Andrzej  Gwardia Katowice      17
 3  PIOTROWICZ       Tadeusz  Dolmel Wrocław      19
 4  WODOK            Bogdan  Gwardia Katowice     ~-~
 5  JAGŁA            Adam  Bobrek Karb Bytom     ~-~
 6  MICHALAK         Lechosław  Legia Warszawa     ~-~

KLASYFIKACJA GENERALNA KOŃCOWA : 397 km

 1  MUZYKA           Jan  Tęcza Plon Rzeszów 9:26.24
 2  SZCZEPKOWSKI     Zbigniew  Legia Warszawa       9
 3  WODOK            Bogdan  Gwardia Katowice    1.32
 4  MICHALAK         Lechosław  Legia Warszawa     ~-~
 5  PIOTROWICZ       Tadeusz  Dolmel Wrocław    1.42
 6  ZAKRZEWSKI       Dariusz  Gwardia Katowice    2.03
 7  BARTKOWIAK       Paweł  Unia Leszno    2.34
 8  KOMISARUK        Zdzisław  Dolmel Wrocław    3.41
 9  ZAGAJEWSKI       Adam  Mazowsze Teresin    3.44
 10  WOJTAS           Tadeusz  LKS Neptun Pruszcz Gdańsk     ~-~

134 wystartowało  72 ukończyło.62 wycofanych

KLASYFIKACJA GÓRSKA

  1. WODOK Bogdan  27
  2. SZCZEPKOWSKI Zbigniew 22
  3. WOJTAS Tadeusz 20

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

  1. Gwardia Katowice 28:25.34
  2. Legia I Warszawa 28:26.25
  3. Dolmel Wrocław 28:26.45
Przewiń do góry