8. Małopolski Wyścig Górski – 1968

14 – 16 / czerwca = 375 km

1. Etap (14/06) Kraków – Nowy Sącz 120 km

1  FORMA            Marian  SHL Kielce  
 2  ZAPAŁA           Ryszard  LZS Kielce / LZS Chęciny  
 3  SZURKOWSKI       Ryszard  Dolmel Wrocław  
 4  OLEKSAK          Stanisław  LZS Wrocław / LZS Oleśnica  
 5  PALKA            Antoni  LZS Oświęcim  
 6  PAWLAK           Wojciech  Zagłębie Konin  

2. Etap (15/06) Nowy Sącz – Limanowa 25 km na czas

1  PALKA            Antoni  LZS Oświęcim 41.50
 2  ZAPAŁA           Ryszard  LZS Kielce / LZS Chęciny    37
 3  SZURKOWSKI       Ryszard  Dolmel Wrocław    53

3. Etap (15/06) Limanowa – Żywiec 120 km

1  FORMA            Marian  SHL Kielce 3:14.58
 2  PALKA            Antoni  LZS Oświęcim      32
 3  BIELECKI         Józef  Dolnoślązak Jelenia Góra    2.42
 4  KRUK             Jerzy  SHL Kielce    3.12
 5  KARASZEWSKI      Bogdan  Hutnik Nowa Huta     ~-~

4. Etap (16/06) Żywiec Dookoła J. Żywieckiego 110 km / 5 okrążeń

1  FORMA            Marian  SHL Kielce 2:54.10
 2  SZURKOWSKI       Ryszard  Dolmel Wrocław    2.06
 3  PALKA            Antoni  LZS Oświęcim    2.20
 4  ŁOWIEC  Unia Oświęcim    2.35
 5  KAIM  LZS Oświęcim     ~-~
 6  ŻAK  Unia Oświęcim     ~-~

KLASYFIKACJA GENERALNA KOŃCOWA : 375 km

 1  FORMA            Marian  SHL Kielce 10:16.08
 2  PALKA            Antoni  LZS Oświęcim     6.04
 3  ZAPAŁA           Ryszard  LZS Kielce / LZS Chęciny    12.20
 4  SZURKOWSKI       Ryszard  Dolmel Wrocław    13.31
 5  OLEKSAK          Stanisław  LZS Wrocław / LZS Oleśnica    16.19
 6  KRUK             Jerzy  SHL Kielce    17.57
 7  KORASZEWSKI      Bogdan  Hutnik Nowa Huta    19.55
 8  LENGIEWICZ       Bogdan  Dolnoślązak Jelenia Góra    23.12
 9  ŻAK  Unia Oświęcim    24.00
 10  MUSIALSKI  Unia Oświęcim    24.54

80 wystartowało  32 ukończyło.48 wycofanych

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

  1. SHL Kielce 31:18.20
  2. Unia Oświęcim 31:50.48
  3. LZS Oświęcim 32:06.01
  4. LZS Wrocław 32:10.19
  5. Hutnik Nowa Huta 32:20.19
  6. Dolmel Wrocław 33:19.12

KLASYFIKACJA GÓRSKA

  1. PALKA Antoni 12
  2. FORMA Marian 11
  3. ZAJĄC    10
Przewiń do góry