62. TOUR OF MALOPOLSKA
(short program)
(arrival airports – Cracow or Katowice – 80 km)
30.05.2024
13.30 – 14.30 – arrival to Cracow to Hotel Fero Express
14.00 – 15.0 – distribution of the number panels
13.00 – 15.00 – lunch
15.00 – Cracow – Hotel Fero Express – team managers meeting
18.00 – Cracow – start to prolog – 1400 m uphill
19.00- 21.00 – dinner in hotel Fero Express
31.05.2024
7.00 – 9.00 – breakfast
12.00 – start to 1-th stage Koszyce – 16.30 Myślenice (143 km)
18.00 – 20.00 – dinner in hotel in Cracow
1.06.2024
8.00- 10.00 – breakfast
13.00 – start to 2-nd stage Wieliczka – 17.00 Nowy Targ (155 km)
19.00 – 21.00 – dinner in hotel in Nowy Targ
2.06.2024
7.00- 9.00 – breakfast
10.00 – start to 3-rd stage Jablonka – 13.30 Stary Sącz Przehyba 1175 m (130 km)
15,30 – final ceremony – Stary Sącz
14.30 – 16.00 – dinner in Stary Sącz
(Departure airports from Stary Sącz – Cracow 120 km, Katowice 190 km)
62.tour of malopolska
(TIME SCHEDULE)
62.małopolski wyścig górski
(PROGRAM MINUTOWY)
30-th May (Thursday)
30 maja (czwartek)
13:00 – 15:00 arrival to Cracow to Hotel Fero Express***, street: Bolesława Śmiałego 60
przejazd do Krakowa do Hotelu Fero Express*** w Krakowie, ul. Bolesława Śmiałego 60
13:00 – 14:30 distribution of the number panels – wydawanie numerów startowych
13:00 – 15:00 lunch
15:00 – teams’ managers meeting – Hotel Fero Express Cracow, Bolesława Śmiałego 60
transfer to start ca 10 km = 30 min – przejazd na start ok.10 km = 30 min
17.00 – Kraków , Parking Aleja Wędrowników – start „Youth Bicicle Day” zawodów młodzieżowych „Dzień Roweru”
18.00 – Cracow, parking Aleja Wędrowników – start to prolog 1400 m uphill
start to prologu 1400 m pod górę „Złoty Pierścień Krakowa”
19.40 – finish of the last rider – meta ostatniego zawodnika – schron amunicyjny „Kazamata”
19.50 – parking Aleja Wędrowników – ceremony of the winners – prezentacja zwycięzców
19:00 – 21:00 dinner – kolacja
Kraków – Hotels – page 46
RACE OFFICE : Jury, Biuro, Press – Kraków – Hotel Fero Express, ul. Bolesława Śmiałego 60
DOPING CONTROLE: Kraków – Hotel Fero Express, ul. Bolesława Śmiałego 60
31-st May (Friday)
31 maja (piątek)
7:00 – 9:00 breakfast – śniadanie
– transfer to Koszyce (powiat Proszowice) ca 75 km = 90 min – dojazd na start do Koszyc ok. 75 km = 90 min
START: KOSZYCE RYNEK (powiat Proszowice)
12:00 – 12:30 teams’ presentation – prezentacja teamów
12:40 KOSZYCE RYNEK – start official to the 1-st stage – start honorowy (3 km)
12:50 0 km KOSZYCE – start real to the 1-st stage – start ostry most na Rabie
13:00 4 km Szczurowa
13:20 15 km Grobla
13:20 18 km Drwina – sprint premie – premia lotna
14:00 40 km Kłaj– sprint premie – premia lotna
14:03 41 km „litter zone”
14:10 47 km !! narrow bridge !!
14:17 50 km Brzezie
14:26 58 km Gdów
14:30 61 km Zagórzany
14:33 66 km Łapanów
14:35 68 km Grabie !! narrow bridge !!
14:38 74 km Tarnawa „litter zone”
14:45 78 km Stare Rybie –mountain premie – premia górska
14:50 80 km Nowe Rybie
14:59 85 km Piekiełko
15:05 89 km Tymbark – old railway crossing – przejazd kolejowy (stara linia)
15:16 95 km Dobra – sprint premie – premia lotna
15:20 97 km Dobra – old railway crossing – przejazd kolejowy (stara linia)
15:25 103 km Skrzydlna „feeding zone’” – bufet (2 km)
105 km „litter zone”
15:28 106 km Wierzbanowa
15:30 110 km Kasina Wielka
15:45 117 km Węglówka
15:50 121 km Kobielnik – mountain premie – premia górska
16:04 131 km Trzemeśnia
16:08 133 km Bulina
16:13 137 km Osieczany
16:20 142 km Myślenice Zarabie “litter zone”
16:30 147 km MYŚLENICE GÓRA CHEŁM – finish of the 1-st stage, mountain premie – meta I etapu i PG
17.00 – Parking Zarabie – ceremony of the winners – prezentacja zwycięzców
transfer to hotel Fero Express – ca 30 km – dojazd do hotelu Fero Express ok. 30 km
19:00 – 21:00 kolacja (dinner)
START: Jury, Press, Biuro: Wieliczka Solne Miasto
FINISH: Jury, Press, Biuro: Myślenice – namiot Plaża Trawiasta Zarabie
DOPING CONTROLE: Myślenice – namiot Plaża Trawiasta Zarabie
1-st June (Saturday)
1 czerwca (sobota)
8:00 – 10:00 breakfast – śniadanie
– transfer to Wieliczka ca 20 km = 30 min – dojazd na start do Wieliczki ok. 20 km = 30 min
START: SOLNE MIASTO WIELICZKA, UL. KOŚCIUSZKI 15
12:10 – 12:40 teams’ presentation – prezentacja teamów
12:50 WIELICZKA SOLNE MIASTO – start official to the 2-nd stage – start honorowy (4 km)
13:00 0 km WIELICZKA – start real to the 2-nd stage – start ostry (ul. Gdowska za 2 rondem)
13:05 3 km Biskupice
13:15 9 km Bilczyce
13:17 11 km Gdów
13:26 14 km Kunice
13:30 20 km Dobczyce – sprint premie –premia lotna
13:37 27 km Raciechowice – sprint premie – premia lotna
13:45 36 km Kawec
13:53 38 km Grabie
13:57 45 km Tarnawa – „litter zone”
14:05 48 km Stare Rybie –mountain premie – premia górska
14:20 56 km Piekiełko
14:28 57 km Tymbark old railway crossing – przejazd kolejowy (stara linia)
14:30 62 km Slopnice
14:33 66 km !! narrow downhill !!
14:37 68 km Limanowa
14:50 75 km Siekierczyna –mountain premie – premia górska
15:00 81 km Łukowica – sprint premie –premia lotna
15:03 83 km „litter zone”
15:18 96 km Łącko
112 km „feeding zone” – bufet (2 km)
15:45 115 km Krościenko n/Dunajcem
15:50 116 – 119 km !!milling on the road!! – asfalt sfrezowany
15:55 123 km Przełęcz Hałuszowa – mountain premie – premia górska
16:10 130 km Niedzica „litter zone”
16.17 136 km Falsztyn – mountain premie – premia górska
16:24 140 km Frydman
16:40 151 km Gronków
16:43 155 km „litter zone”
16:50 161 km NOWY TARG RYNEK – finish of the 2-nd stage – meta II etapu
17.00 – Rynek – ceremony of the winners – prezentacja zwycięzców
– transfer to hotels ca 5 – 20 km – dojazd do hoteli 5 – 20 km
19:30 – 21:00 dinner – kolacja
START: Jury, Press, Biuro: Wieliczka – Solne Miasto
FINISH: Jury, Press, Biuro: Nowy Targ –Rynek Ratusz
DOPING CONTROLE: Rynek Ratusz
2-nd June (Sunday)
2 czerwca (niedziela)
7:00 – 9.00 breakfast – śniadanie
-transfer to Jabłonka ca 30 km = 45 min – dojazd na start do Jabłonki ok. 30 km = 45 min
START: JABŁONKA CENTRUM – URZĄD GMINY
10:00 – 10:25 teams’ presentation – prezentacja teamów
10:25 JABŁONKA CENTRUM – start official to the 3-rd stage – start honorowy do III etapu (1 km)
10:30 0 km JABŁONKA – start real to the 3-rd stage – start ostry (na DW 957)
10:37 5 km Piekielnik
10:50 12 km Czarny Dunajec –sprint premie –premia lotna
11:03 22 km Ludźmierz
11:10 26 km Szaflary Maruszyna –sprint premie –premia lotna
11:17 31 km Szaflary – railway crossing – przejazd kolejowy strzeżony
11:23 35 km Bór
11:26 37 km Gronków „litter zone”
11:37 47 km Frydman
12:00 51 km Falsztyn
11:46 58 km Niedzica
12:00 66 km Przełęcz Hałuszowa – mountain premie – premia górska
12:06 73 – 76 km !!milling on the road” – asfalt sfrezowany
12:08 77 km Krościenko n/Dunajcem
12:18 83 km Tylmanowa
12:25 88 km Zabrzeż „litter zone”
12:30 94 km Łącko – sprint premie –premia lotna
12:36 99 km Czarny Potok
12:44 104 km Olszanka
12:50 107 km Naszacowice
12:53 109 km Gołkowice
12:54 110 km „feeding zone” – bufet (2km)
12:57 113 km Stary Sącz Rynek „litter zone”
13:05 118 km !!! 2 corners on narrow steep downhlls !!!
13:07 122 km Moszczenica Wielka
13:15 126 km Gołkowice Górne
13:27 130 km Gaboń – mountain premie – premia górska
13:28 131 km !! corner on narrow steep downhll !!
13:30 133 km „litter zone”
13:45 140 km PRZEHYBA –finish of the 3-rd stage, mountain premie – meta III etapu i premia górska
15:30 Ceremony of the winners – prezentacja zwycięzców – Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania
im. Jana Pawła II, Stary Sącz, ul. Papieska 10
14.45 – 16.30 dinner – obiad – Stary Sącz, ul. Papieska 10, Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawla II
START – Jury, Press, Biuro: Jabłonka Urząd Gminy
FINISH – Jury, Press, Biuro: Stary Sącz, DCP im. Jana Pawła II, ul. Papieska 10
DOPING CONTROLE – Stary Sącz, Diecezjalne Centr. Pielgrzymowania, ul. Papieska 10
Shower -Stary Sącz, Diecezjalne Centr. Pielgrzymowani im. Jana Pawła II, Stary Sącz, ul. Papieska 10