Results Archiwum

 

 

Nr Year WINNER 2-nd PLACE 3-rd PLACE  
1 1961 CHTIEJ Roman GĘSZKA Adam PIECHACZEK Andrzej [more]
2 1962 PALKA Antoni BAŚCIK Benedykt SURMINSKI Franciszek [more]
3 1963 SURMINSKI Franciszek MAGIERA Jan BAŚCIK Benedykt [more]
4 1964 DYLIK Józef WIDERA Zygfryd SZPITALNY Emil [more]
5 1965 FORMA Marian KOZŁOWSKI Władysław PALKA Antoni [more]
6 1966 POLEWIAK Czesław SZPITALNY Emil ŚWIDERSKI Paweł [more]
7 1967 WOŹNIAK Henryk SURMIŃSKI Franciszek PRASEK Tadeusz [more]
8 1968 FORMA Marian PALKA Antoni ZAPAŁA Ryszard [more]
9 1969 LENGIEWICZ Bogdan NAWROT Marian KOHUT Wiktor [more]
10 1970 BAĆKOWSKI Jan BYLICKI Jan SMYRAK Jan [more]
11 1971 KRZESZOWIEC Zbigniew KLIMCZAK Szczepan MATUSIAK Wojciech [more]
12 1972 BARCIK Edward LIS Lucjan SZOZDA Stanisław [more]
13 1973 RZEPKA Jerzy ANDRZEJEWSKI Florian OCHOT Tadeusz [more]
14 1974 SZURKOWSKI Ryszard SZOZDA Stanisław HARTNICK Hans-Joachim–NRD [more]
15 1975 KOWALSKI Janusz BARCIK Edward MATUSIAK Wojciech [more]
16 1976 SZOZDA Stanisław MYTNIK Tadeusz ZAWADA Tadeusz [more]
17 1977 SZURKOWSKI Ryszard KOŁOPAJŁO Józef BRZEŹNY Jan [more]
18 1978 MYTNIK Tadeusz ANDRZEJEWSKI Florian EBEL Bronisław [more]
19 1979 SUJKA Krzysztof SZURKOWSKI Ryszard NOWICKI Mieczysław [more]
20 1980 CIEŚLAK Roman MYTNIK Tadeusz SZCZEPKOWSKI Zbigniew [more]
21 1981 LANG Czesław KORYCKI Mieczysław KRAŚNIAK Zbigniew [more]
22 1982 MUZYKA Jan SZCZEPKOWSKI Zbigniew WODOK Bogdan [more]
23 1983 CIEŚLAK Roman KOWALSKI Paweł OLEKSIEWICZ Andrzej [more]
24 1984 KRAWCZYK Tadeusz BARTKOWIAK Paweł JAGIEŁA Jerzy [more]
25 1985 ALBIN Zbigniew SYPYTKOWSKI Andrzej KAJZER Dariusz [more]
26 1986 BARTKOWIAK Paweł JASKUŁA Zenon SYPYTKOWSKI Andrzej [more]
27 1987 SYPYTKOWSKI Andrzej KARŁOWICZ Mieczysław FUHRMANN Thilo–NRD [more]
28 1988 KRUDYSZ Zdzisław SOBIERAJ Krzysztof GOŁDYN Marian [more]
29 1989 PIĄTEK Zbigniew FREJOWSKI Sławomir SKOWRONEK Jan [more]
30 1990 MAĆKOWSKI Andrzej SPRUCH Zbigniew PIĄTEK Zbigniew [more]
31 1991 BODYK Jacek PIĄTEK Zbigniew ROMANIK Radosław [more]
1992 NIEROZEGRANO
1993 NIEROZEGRANO
32 1994 PRZYDZIAŁ Piotr ROMANIK Radosław DROŻDŻ Krzysztof [more]
33 1995 BROŻYNA Tomasz NIEMANN Karsten–Niemcy ROMANIK Radosław [more]
34 1996 MIERZEJEWSKI Andrzej KŁOCZKO Tomasz GWIAZDOWSKI Grzegorz [more]
35 1997 OZOLS Dainis–Łotwa CHMIELEWSKI Piotr SYPYTKOWSKI Andrzej [more]
36 1998 PIĄTEK Zbigniew CHMIELEWSKI Piotr ROMANIK Radosław [more]
37 1999 BROŻYNA Tomasz ROMANIK Radosław CHMIELEWSKI Piotr [more]
38 2000 ROSOLIŃSKI Grzegorz NIEDŹWIECKI Paweł PIĄTEK Zbigniew [more]
39 2001 PIĄTEK Zbigniew NAKAZNYJ Aleksiej–Ukraina PRZYDZIAŁ Piotr [more]
40 2002 ROMANIK Radosław ZAMANA Cezary PIĄTEK Zbigniew [more]
41 2003 ZAMANA Cezary HUZARSKI Bartosz ROMANIK Radosław [more]
42 2004 FADRNY Ondrej–Czechy SKIBA Sebastian RADOSZ Robert [more]
43 2005 ZAMANA Cezary HUZARSKI Bartosz ROMANIK Radosław [more]
44 2006 RUTKIEWICZ Marek MACIEJEWSKI Marek SAPA Marcin [more]
45 2007 KOMAR Mateusz ROMANIK Radosław KRUPA Dawid [more]
46 2008 SAPA Marcin WITECKI Mariusz FIRSANOV Sergey–Rosja [more]
47 2009 DETKO Artur MORAJKO Jacek MRÓZ Mateusz [more]
48 2010 MORAJKO Jacek BERTUOLA Alessandro–Włochy TACIAK Mateusz [more]
49 2011 MARCZYŃSKI Tomasz RUTKIEWICZ Marek BODNAR Łukasz [more]
50 2012 RUTKIEWICZ Marek CIEŚLIK Paweł WITECKI Mariusz [more]
51 2013 BODNAR Łukasz CIEŚLIK Paweł HUDECEK Jiri–Czechy [more]
52 2014 WERDA Maximilian–Niemcy BERNAS Paweł CIEŚLIK Paweł [more]
53 2015 KUMP Marko–Słowenia BUTS Vitaliy–Ukraina HERBEKGRON Martin–Norwegia [more]
54 2016 TACIAK Mateusz BRATASHCHUK Andrii-Ukraina NOVAK Damen-Slovenia [more]
55 2017 PATERSKI Maciej BERNAS Paweł WILSLY JonesGregaand-Dania [more]
56 2018 ANTUNES Amaro-Portugalia CIEŚLIK Paweł BUDIAK Anatolii-Ukraina [more]
57 2019 STACHOWIAK Adam SOWIŃSKI Artur PLUCIŃSKI Leszek [more]

 

Scroll to Top